fbpx

Novinky, tipy a zajímavosti ze zubního světa

Pokud vás zajímají témata jako založení vlastní zubní ordinace, jak si vybrat nového zaměstnance do týmu, nebo byste potřebovali vědět něco o pojištění ordinace, pak jste tu správně! Pravidelně vám přinášíme zajímavé články z několika oblastí týkající se zubního lékařství.

Zákony a stabilita
20.10.2022
Nejlepší pojištění profesní odpovědnosti pro lékaře
Pokud právě začínáte s praxí zubního lékaře, je nejvyšší čas na to si pořídit pojištění profesní odpovědnosti. I sebelepší a sebezkušenější lékař se může dostat do situace, kdy ho bude potřebovat.
Finance
9.08.2022
Rozhovor s Petrem Harcubou, ředitelem leasingové společnosti Ekorent
Jako začínající podnikatelé, kteří se chtějí osamostatnit a vybudovat vlastní praxi, potřebujete odborné znalosti, odvahu, ale také dostatek financí. Právě s posledním jmenovaným si nemusíte díky spolupráci mezi Young dentist a EkoRent tolik lámat hlavu.
Zákony a stabilita
25.05.2022
2 způsoby, jak začít s podnikáním ve vlastní zubní ordinaci
Založení vlastní zubní ordinace není jen tak. Získejte přehled o různých způsobech, jak můžete jako zubní lékaři podnikat ve vlastní ordinaci. Vlastní zubní ordinace je sněm skoro každého kdo ukončili jste studium. Nebo už nějakou dobu pracujete jako zaměstnanec a konečně byste chtěli svou zubní ordinaci?
Finance
19.04.2022
Financování nové ordinace nebylo nikdy tak snadné
Jako začínající podnikatelé, kteří se chtějí osamostatnit a vybudovat vlastní praxi, potřebujete odborné znalosti, odvahu, ale také dostatek financí. Právě s posledním jmenovaným si nemusíte díky spolupráci mezi Young dentist a EkoRent tolik lámat hlavu.
Nezařazené
8.03.2022
Regulace cen ve zdravotnictví
Zaplatit si za zboží či služby, ať už jídlo, oblečení, kadeřníka či kosmetičku, je pro nás v běžném životě zcela normální. Napadlo Vás však někdy, že bychom si platili za preventivní vyšetření u lékaře či, že by pojišťovna nepřispívala na určité léky a museli bychom si vše hradit z vlastních zdrojů? Podívali jste se někdy, kolik vlastně zaplatí zdravotní pojišťovna za Vaše vyšetření u lékaře? Může jeden lékař po Vaši zdravotní pojišťovně požadovat za vyšetření jinou finanční částku než druhý lékař? V tomto článku si řekneme, jak funguje regulace cen ve zdravotnictví. Samozřejmě se zaměříme především na oblast stomatologie - zubního lékařství.
Zákony a stabilita
8.02.2022
Odborný zástupce
Založit si středisko stomatologické péče a nebýt zubním lékařem? Nebo nesplňujete podmínky k výkonu povolání zubního lékaře, a přesto chcete otevřít zubní praxi? Ano i to lze. V minulých článcích jsme si již předestřeli podmínky pro výkon povolání zubního lékaře, a tudíž je již nebudeme detailněji rozebírat. Řekneme si však, kdo je to odborný zástupce, jak tento institut funguje, kdo tuto funkci může zastávat a jaké jsou jeho povinnosti. Pro ty, kteří již pojem odborný zástupce znají, přinášíme informace o změnách, které mají již brzy nastat.
Zákony a stabilita
4.01.2022
Jaké dokumenty potřebujete pro běžné vybavení ordinace?
Bez čeho se jako zubní lékaři rozhodně neobejdete? Bez dokumentů týkajících se nejrůznějších nástrojů, přístrojů, materiálů a podobně. A ty se řídí zákonem č. 268/2014 Sb., zákon o zdravotnických prostředcích.
Zákony a stabilita
7.12.2021
Začátek podnikání: Jak na business plán?
Plánujete si otevřít svou zubní ordinace, ale nevíte kde začít? Zjistěte, jak si sestavit business plán vašeho podnikání. Vedle kvalitní péče vás bude čekat také celá řada úkonů a povinností, které vychází z podstaty podnikání jako takového.